Kaip sutaupyti pinigų renkantis vestuvinę suknelę
Ar žinote, kad nuotakos vestuvinei suknelei vidutiniškai išleidžia 10% suplanuoto vestuvių biudžeto? Tai tikrai nemažai, ypač jei vestuvių biudžetas ribotas. Šiame straipsnyje rasite keletą naudingų patarimų kaip sutaupyti pinigų renkantis vestuvinę suknelę.

Pirmas patarimas tai būtų vengti specializuotų vestuvinių suknelių salonų. Perkant šiuose salonuose, jūs mokate didelius pinigus ne tik už dizainerių kurtas sukneles. Suknelių salono išlaikymas taip pat reikalauja daug pinigų. Tai nereiškia, kad neverta visiškai eiti į tokius salonus. Iš tiesų tai turėtų būti pirma vieta kur jūs turėtumėte apsilankyti. Išbandykite daug vestuvinių suknelių, tik taip galėsite suprasti kokios suknelės jums labiau patinka, su kuriomis jūs jaučiatės patogiau. Kai jau žinosite kokios suknelės jūs norite, pradėkite ieškoti.

Galbūt turite pažystamų siuvėjų ar dizainerių, kur galėtumėte užsisakyti suknelę. Vietinėje siuvykloje galite užsakyti suknelę, kuri pilnai atitiks jūsų norus. Dažnai netgi pigiau nei specializuotuose vestuvių suknelių salonuose. Galėsite pasakyti tiksliai kokios suknelės norite, spalvos, formos, modelio. Atsineškite nuotraukų pavyzdžių, kad galėtumėte parodyti jas suknelės kūrėjui. Sulauksite patarimų, galėsite aptarti kaip geriau siūti jūsų suknelę.

Kitas variantas yra pirkti naudotą vestuvinę suknelę. Jūs nustebsite sužinoję, kiek „naudotos“ vestuvinės suknelės buvo dėvimos. Yra daugybė nuotakų, kurios jau nusiperka savo išsvajotą vestuvinę suknelę, bet jos niekada nedėvi. Taip gali nutikti jei vestuvės atšaukiamos ar pritrūksta pinigų kuriamai vestuvinei suknelei. Bet kuriuo atveju jų praradimas tai jūsų sėkmė. Kitu atveju vestuvinė suknelė tikriausiai niekada nebūtų panaudojama.

Dar viena puiki alternatyva – jūsų motinos vestuvinė suknelė. Tai ne tik puikus būdas įtraukti savo mamą į vestuves, bet tai taip pat  jums nieko nekainuos. Taigi nedvejokite ir būtinai pasikalbėkite apie tai su savo mama. Galbūt reikės šiek tiek persiūti suknelę ar labiau pritaikyti savo norimam stiliui, bet kuriuo atveju tai jums kainuos pigiau negu pirkti naują vestuvinę suknelę.

Taigi gerai viską apgalvokite ir jūs turėsite savo išsvajotą vestuvinę suknelę!

Vestuvių vedėjai privalo būti charizmatiški

Tų švenčių, kurios būna kartą metuose, laukiame su nekantrumu. Mus nudžiugina ir vardadieniai, pasitaikantys gerokai dažniau. Tačiau kaip vertinti tokią progą, kuri paprastai gyvenime aplanko tik vieną kartą? Jau turbūt supratote, kad kalba ims suktis apie vestuves. Tai išskirtinė šventė, tad ir vestuvių vedėjai negali būti spirti iš kelmo.

Dideli reikalavimai keliami kone visiems, turintiems išlaikyti žmonių auditoriją. Tačiau vien laiko tempimas šventę paverstų absurdiška. Iškalba – Dievo dovana, bet ji turėtų būti naudojama kartu su kitais veiksmais. Vestuvių vedėjų funkcija nėra išdėstyti kokios nors paskaitos medžiagą. Jie neturi svečių apkrauti tonomis informacijos. Vedėjams nebūtinas operos solisto vardo vertas balsas. Jie netgi neprivalo atitikti manekenų išvaizdos standartų. Tai, sakysite, tokia veikla gali užsiimti kiekvienas? Sakyti galite, bet tai klaidinga nuomonė. Prie tiesos prieisime paminėję žodį „charizma“. Būtent ši savybė, kuri dažnai apibūdinama kaip įgimta, yra tarytum auksinis raktas, paverčiantis vestuves nuostabiomis gyvenimo akimirkomis.

Kodėl vestuvių vedėjai neprivalo būti dailiausi ar visaip kitaip tobuliausi, tačiau be charizmos šventė neįsivaizduojama? Viena to priežasčių – jau minėtas šventės retumas. Nors ir pastarasis žodis nėra visiškai teisingas. Vestuvės, jei pasirenkama žmogų, apskritai yra vienetinis gyvenimo įvykis. Kita vertus, pažymėti ir sutvirtinti savo meilę galima švenčiant sidabrines, auksines ir kitokių brangiųjų metalų vardais pakrikštytas vestuves.

Vestuvių vedėjai ir charizma – neišskiriamas derinys dėl pačių jaunųjų. Jie ilgai ruošiasi šiai dienai, renkasi nepriekaištingus rūbus, planuoja, ką pakviesti. Prieššventiniu palydovu tampa ir jaudulys. Ir jei po viso pasirengimo nuvilia vedimas, negali pasakyti, jog viskas patiko šimtu procentų. O juk taip norėtųsi šią dieną įsiminti kaip nepriekaištingą. Ir būtent kalbant apie įsiminimą, charizma yra dar vienas auksinis raktelis. Kodėl? Ogi todėl, kad linksmai, nuotaikingai ir su iš vidaus kylančiu optimizmu ištartos frazės bei sugalvoti žaidimai puikiai įsimena. Jie išlieka ne tik jaunųjų, bet ir svečių galvose. Apie nuostabią šventę, kurios metu susijungė dviejų įsimylėjusių žmonių širdys, primins ir nuotraukos.

Ką gi, asmenims be charizmos ne vieta ant vestuvinės scenos. Na, o tinkamai parinkti vestuvių vedėjai sukuria išskirtinę atmosferą ir leidžia atsipalaiduoti.